Je weet dat je in oorlog bent…

Door Mihai. CAT: Geen categorie

…als je de semantische pirouetten in de krantkoppen leest. Kijk naar de volgende titel in de Volkskrant van vandaag: ‘Iran beticht leden Britse marine van verdacht handelen.’ Blijkbaar zwemmen de Volkskrant-correspondenten in de Internationale wateren in het Perzische Golf en getuigen zijn geweest van het incident.

Of misschien heeft de Volkskrant een heel kort geheugen? Misschien weet de Volkskrant niet meer toen het Amerikaanse schip Vincennes een Iraans passagiersvliegtuig neerschot en 290 burgers vermoordde. Vincennes bevond zich toen in Iraanse territoriale wateren.

Misschien is de Volkskrant de uitspraak van het Internationale Gerechtshof in Den Haag (slechts een paar kilometers van de Volkskrant vandaan) vergeten, toen het Amerikaanse leger Iraanse olieplatformen heeft vernietigd, in Iraanse territoriale wateren.

Dus de geschiedenis levert ons meer gevallen van schendingen van de Iraanse territoriale wateren dan gevallen van Iraanse leugens over schendingen van wateren. Waarom zou dan de Volkskrant het woord “beticht” gebruiken? Doet de Volkskrant vrijwillig aan propaganda?

Trackback from your site.

Comments (10)

  • anoniem

    |

    Avatar van anoniem
    Natuurlijk doet VK aan westerse propaganda, dat is de taak van alle westerse media.

    Reply

  • mihai

    |

    Avatar van mihai
    He, modderfokker, ik heb gezegd dat je onder anonimiteit verschuilen mij slechts irriteert.

    Reply

  • Marleen

    |

    Avatar van Marleen
    Zeker en vast een querulant, die anoniem..

    Reply

  • christinA IP213.84.211.137

    |

    Avatar van christinA IP213.84.211.137
    arouen-252-1-47-233.w90-23.abo.wanadoo.fr.
    aliases
    addresses 90.23.42.233

    Reply

  • christinA IP213.84.211.137

    |

    Avatar van christinA IP213.84.211.137
    Maar dit feit ligt nú. En Iran zegt dit wel.
    Misschien ist waar, misschien niet.
    De door jou genoemde zaken horen in een redactioneel commentaar.
    Conclusies trekken kan dan ieder voor zich.

    Reply

  • mihai

    |

    Avatar van mihai
    @christinA

    Mijn “point” is dat het gekozen woord een betekenis heeft die suggereert dat Iran liegt. Van Dale: “een vergrijp ten laste leggen, met de bijgedachte dat de beschuldiging ongegrond is” synoniem met “aantijgen”. De volkskrant zegt niet dat Iran “beschuldigt” of “beweert” of een term dat neutraal is. De volkskrant gebruikt al een beladen term. Dus conclusies trekt niet iedereen voor zich, zoals jij het zegt. Conclusies trekt de Volkskrant voor jou. En dat is heel fout.

    Reactie is geredigeerd

    Reply

  • christinA IP213.84.211.137

    |

    Avatar van christinA IP213.84.211.137
    Je hebt gelijk, de woordkeus is tendentieus.

    Reply

  • Cees Groninger

    |

    Avatar van Cees Groninger
    My ip address: 90.23.42.233
    IP country: France

    IP Address state: Haute-Normandie
    IP Address city: Vernon
    IP latitude: 49.083302
    IP longitude: 1.483300
    isp: France Telecom

    organization: France Telecom

    Reactie is geredigeerd

    Reply

  • mihai

    |

    Avatar van mihai
    @Cees

    Wat wil je zeggen?

    Reply

  • Cees Groninger

    |

    Avatar van Cees Groninger
    Ik geef slechts aan waar onze grote vriend Anoniem zijn constructieve bijdragen aan de vele VK-blogs
    schrijft. Meer niet.

    Reply

Leave a comment